Často kladené dotazy

U nás v Maxstorm jsme schopni uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Chtěli byste aby koloběžka ladila s Vaším tetováním, příslušností k fotbalovému klub či firemním barvám? Chcete speciální výšivku na sedlo? Nic není problém. Stačí Vaši představu napsat do zprávy a domluvíme se na realizaci. Popište nám svou představu do zprávy ZDE – ozveme se Vám a vše nachystáme.

Můžete si vybrat ze dvou možností dopravy. Buď se rozhodnete pro osobní odběr přímo na provozovně v Prostějově (rychlé a bezplatné) nebo využijete rozvozu prostřednictvím našeho firemního vozidla, kde si však budete muset dohodnout dopředu vyhovující termín a čas dovozu a uhradit přepravní poplatek (Morava 990,- Kč, Čechy 1990,- Kč).

Velmi doporučujeme před samotnou koupí otestovat více modelů. Jsme připraveni se Vám věnovat na provozovně v Prostějově v řádné provozní době nebo na četných akcích, jejichž budoucí termíny zveřejňujeme ZDE v přehledu Akce. Srdečně Vás zveme a těšíme se na Vás.

Obecně kdokoli, kdo může řídit jízdní kolo. Varianty elektro-koloběžek Maxstorm s výkonem nad 1000W a konstrukční rychlostí nad 25 km/hod vyžadují dle platné legislativy registraci SPZ a platí pro jejich provoz stejná pravidla jako například pro řízení skútru.

S koloběžkami Maxstorm se základním výkonem do 1000W a s konstrukční rychlostí nepřekračující 25 km/hod. můžete všude tam, kde mohou cyklisté – tedy i na cyklotrasy. Pro výkonnější varianty platí stejné předpisy, jako například pro skútry.

Záruční servis realizujeme na provozovně v Prostějově nebo po domluvě a naplánování termínu s našim servisním technikem přímo u Vás – zde však platíte cenu dopravy (990,- Kč Morava, 1990,- Kč Čechy). Při absolvování ročního záručního servisu, Vám navýšíme záruku ze standardních 24 na 36 měsíců. Chcete si domluvit servisní prohlídku? Přečtěte si víc v sekci SERVIS nebo se rovnou objednejte na servisní prohlídku/opravu ZDE.

Nabízíme tři výkonové varianty od základních 1000W, přes 1500W až po 3000W. Pokud nechcete mít starosti s registrací SPZ a chcete se pohybovat na cyklotrasách, zvolte 1000W variantu, která má i konstrukční rychlost do 25 Km/hod. Další výkonové varianty doporučujeme v případě požadavku na větší rychlost a při požití v kopcovitém terénu.

Se správným výběrem Vám na základě zkušeností našich zákazníků rádi pomůžeme. Napište nám o konzultaci ZDE.

Zde, jako u většiny obdobných výrobků, záleží především na péči a četnosti využívání (soukromé vs. komerční využití např. půjčovny). Životnost elektrické koloběžky je více než 10 let. Toto však neplatí pro samotné baterie, jejich životnost je přímo ovlivněna péčí o ně a počtem nabíjecích cyklů.

Motorové koloběžky (koloběžky s pomocným motorem) jsou schválené Ministerstvem Dopravy ČR pro provoz na veřejných komunikacích a to ve smyslu vyhlášky 341/2014 Sb., Můžete tedy jezdit po všech komunikacích za stejných podmínek jako na jízdním kole. Nicméně vyhláška uvádí, že koloběžka nesmí mít vyšší výkon jak 1kW a její max. rychlost nesmí přesáhnout 25 km/h. Většina elektrických koloběžek splňuje parametry max. výkonu (do 1 kW). Modely se silnými elektromotory jezdí o něco rychleji než je vyhláškou stanovená hodnota 25 km/h. Pokud byste žádali koloběžku, která plně vyhovuje zmíněné vyhlášce, lze jí u nás objednat. Naše firma takovou koloběžku odborně upraví na vyhláškou stanovené hodnoty

Záleží na typu nabíječky. Standardně dodávaná nabíječka je schopna plného nabití baterie do 10 hodin – tedy přes noc. Můžeme Vám však dodat rychlonabíječky (doba nabití do 4 hodin) nebo supernabíječky (doba dobití do 2 hodin). Nabíjecí kabely se dají připojit do běžné elektrické zásuvky v ČR. Důrazně doporučujeme dobíjet baterii před jejím úplným vybitím – předejdete tak jejímu znehodnocení.

Náhradní díly, podobně jako záruční a pozáruční servis poskytujeme na naší provozovně v Prostějově, nebo dodáváme prostřednictvím přepravních služeb. Máte zájem o zaslání náhradního dílu či příslušenství na Vaši Maxstorm koloběžku? Napište nám ZDE.

Primárně realizujeme servisní zásahy a opravy na provozovně v Prostějově. Přejímka k servisu je možná v běžnou pracovní dobu od pondělí do pátku (viz. kontakty).Je však možné, po vzájemné dohodě s naším servisním technikem, domluvit i opravu či servis přímo u Vás doma. Vzhledem k plánování rozvozových tras, tuto variantu prosím uveďte ve zprávě. Telefonicky Vás kontaktujeme a potvrdíme termín a předběžný čas zásahu. Pro servisní zásah nás kontaktujte ZDE.

Vrácení zboží zakoupené na kamenné provozovně se řídí obecně platnou legislativou v České republice. Pokud byste zjistili, že Vám lépe vyhovuje jiný model, či výkonnější varianta, vždy se snažíme vyjít vstříc – samozřejmě s přihlédnutím na stav opotřebení a počet najetých kilometrů.

Dle legislativy povinnost mít helmu platí pouze pro modely s výkonem nad 1000W a konstrukční rychlostí nad 25 km/hod. Nicméně doporučujeme tento bezpečnostní prvek užívat zejména u osob mladších 18 let a při provozu v běžném provozu či na cyklotrasách.

Co se týká dojezdu, ten ovlivňuje zejména výběr baterie. V současné době nabízíme do našich modelů baterie od 12Ah (cca 30-50 km dojezd), přes 20Ah variantu (cca 40-60 km dojezd) až po 2x20Ah baterie, které dodáváme do modelu LONGWAY (dojezd až 90 km). Uváděné hodnoty jsou pouze orientační – záleží samozřejmě na hmotnosti jezdce a spolujezdce, typu terénu a zvolené rychlosti.

Se správným výběrem Vám na základě zkušeností našich zákazníků rádi pomůžeme. Napište nám o konzultaci ZDE.

Záruka na elektro-koloběžku Maxstorm je 24 měsíců. Při realizaci pravidelných záručních prohlídek je možné tuto dobu prodloužit na 36 měsíců. Záruka 24 měsíců se nevztahuje na baterii (zde je ze zákona záruka 6 měsíců), jejíž dlouhodobé bezporuchové užívání ovlivňuje frekvence využívání, zátěže a úroveň údržby v sezóně i mimo ni.

Pokud víte, že se odpoledne budete na koloběžce vracet domů a baterie by měly cestu zvládnout, pak není nutné je dobíjet. Stačí pak večer doma. Nikdy ovšem nesmíte zapomenout baterie v daný den dobít. Pokud se tak nestane a baterie bude vícero hodin / dní ve vybitém stavu, dojde k významnému snížení kapacity!

Servis elektro-koloběžky Maxstorm je minimální vzhledem k robustní konstrukci a jednoduchosti stroje. Doporučujeme však provádět běžnou údržbu před jízdou (správné dohuštění pneumatik, stav dobití baterií, účinnost brzd a případné dotažení povolených šroubů řídítek ev. sedla). Kompletní údržbu vč. kontroly stavu brzdového systému provádíme v rámci ročních záručních i pozáručních kontrol na naší provozovně a u našich smluvních partnerů. Chcete zajistit servis? Napište nám ZDE.

Ano, výroba komponentů Maxstorm elektro-koloběžek opravdu probíhá v Číně. Pro docílení maximální spolehlivosti a spokojenosti zákazníků jsou pro naše koloběžky stanovena přísná výrobní kriteria. Finální kompletace, přezkoušení a instalace doplňků navíc probíhá v našich výrobních prostorách v Prostějově s péčí zkušených servisních techniků. Předání stroje do užívání navíc předchází technická přejímka, odzkoušení, proškolení a poučení přebírající osoby.